wizerunek obiektu

Kultura materialna

„Nagroda Przechodnia Ministra Przemysłu Maszynowego i Zarządu Głównego Zw. Zaw. Metalowców” – sztandar

NN | MPRL B-1/42

Na prawej stronie płata znajduje się napis: "NAGRODA PRZECHODNIA MINISTRA PRZEMYSŁU MASZYNOWEGO I ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZW. ZAW. METALOWCÓW DLA PRZODUJĄCEJ ZAŁOGI W FABRYCE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH". Pośrodku płata wizerunek samochodu FSO Polonez, produkowanego w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie. Na lewej stronie płata napis: "WSPÓŁZAWODNICTWO PRACY ORĘŻEM W WALCE O POKÓJ I SOCJALIZM" oraz, pośrodku, znak Związku Zawodowego Metalowców z datą 1908.

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Brązowe Odznaczenie im. Janka Krasickiego

NN | MPRL B-1/8/1

Brązowe Odznaczenie im. Janka Krasickiego nadane Andrzejowi Rucińskiemu uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZSMP z dnia 30 listopada 1988 roku. Odznaczenie w oryginalnym etui. Do odznaczenia dołączona legitymacja. Odznaczenie im. Janka Krasickiego zostało ustanowione w grudniu 1957 przez Komitet Centralny Związku Młodzieży Socjalistycznej. Nadawano je w uznaniu zasług za pracę w ruchu młodzieżowym. Po powstaniu ZSMP (1976 r.) nadawane przez tę organizację. Odznaczenie dzieliło się na trzy stopnie - brązowy, srebrny i złoty.

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Dywan z podobiznami Marksa, Engelsa i Lenina

NN | MPRL B-1/38

Dywan z podobiznami Karola Marksa, Fryderyka Engelsa oraz Włodzimierza I. Lenina.

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Odznaka za Zasługi dla ZSMP

NN | MPRL B-1/9/3

Odznaka za Zasługi dla ZSMP nadana Andrzejowi Rucińskiemu uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZSMP z dnia 31 grudnia 1985 roku. Odznaka w oryginalnym etui. Do odznaki dołączona legitymacja.

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Poduszka elektryczna

Efbe | MPRL B-1/22/1

Poduszka elektryczna w oryginalnym pokrowcu i pudełku.

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Sztandar Państwowego Ośrodka Szkół Koksochemicznych w Zdzieszowicach

NN | MPRL B-1/41

Sztandar Państwowego Ośrodka Szkół Koksochemicznych w Zdzieszowicach. Strona główna płata w kolorze czerwonym, strona odwrotna płata w kolorze zielonym. Sztandar obszyty frędzlą. Na stronie głównej płata pośrodku znajduje się herb PRL, a wokół niego napis "Państwowy Ośrodek Szkół Koksochemicznych w Zdzieszowicach". Na stronie odwrotnej płata znajdują się motywy zaczerpnięte z odznaki Brygad Młodzieżowych Powszechnej Organizacji „Służba Polsce”, z czerwoną flagą z napisem 1950/6/55 oraz motywy zaczerpinięte z logo Związku Młodzieży Polskiej. Pośrodku strony odwrotnej płata wieniec, a wewnątrz niego napis "WALKA NAUKA PRACA".

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Worek po mące

NN | MPRL B-1/59

Worek po mące. Na worku znajdują się napisy w różnych językach, w języku polskim napis: "Mąka/ Dar narodu amerykańskiego/ Nie dla handlu lub wymiany". Worek opatrzony logotypem Sojuszu dla Postępu - programu rozwoju Ameryki Łacińskiej we współpracy z USA (1961-1973).

wizerunek obiektu

Kultura materialna

Worek UNRRA po pszenicy

NN | MPRL B-1/50

Worek po pszenicy przekazanej w darze UNRRA (Administracja Narodów Zjednoczonych do Spraw Pomocy i Odbudowy).