Fotografie: Architektura
Pałac w Arklitach niedaleko Kętrzyna
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/12
Pałac wybudowany w 1782 roku w stylu późnego baroku w Arklitach (woj. warmińsko-mazurskie). Po II wojnie światowej w pałacu utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne. W 1983 roku pożar zniszczył wnętrza. Obecnie ruiny pałacu są własnością osoby prywatnej.
Fotografie: Architektura
Pałac w Drogoszach
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/10
Pałac wybudowany w latach 1710-1714. Po wkroczeniu Armii Czerwonej siedzibę miało w nim NKWD. Po wojnie wyposażenie pałacu zostało rozgrabione, jedynie część trafiła m.in. do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Po 1945 roku w pałacu utworzono Ośrodek Szkolenia Rolników, a część zabudowań użytkował PGR. Obecnie pałac jest własnością prywatnej osoby. Pałac znajduje się w powiecie kętrzyńskim na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Fotografie: Architektura
Pałac w Drogoszach niedaleko Kętrzyna
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/14
Pałac w Drogoszach (woj. warmińsko-mazurskie) został wybudowany w latach 1710-1714. Po wkroczeniu Armii Czerwonej siedzibę miało w nim NKWD. Po wojnie wyposażenie pałacu zostało rozgrabione, jedynie część trafiła m.in. do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Po 1945 roku w pałacu utworzono Ośrodek Szkolenia Rolników, a część zabudowań użytkował PGR. Obecnie pałac jest własnością prywatnej osoby.
Fotografie: Architektura
Pałac w Sztynorcie
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/11
Pałac rodu Lehndorff wybudowany w XVII wieku. W okresie PRL-u na jego terenie istniał PGR. Od 2009 roku jego właścicielem jest Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury. Pałac znajduje się na terenie Mazur, w gminie Węgorzewo, nad jeziorem Sztynorckim.
Fotografie: Architektura
PGR w Suchym Rogu
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/695
Widok na PGR w Suchym Rogu w gminie Orzysz. Fotografia znajduje się w teczce podpisanej przez H. Hermanowicza „Olsztyńskie II”.
Fotografie: Architektura
PGR w Suchym Rogu
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/700
PGR w Suchym Rogu w gminie Orzysz. Na fotografii widoczny dworek pochodzący z przełomu XIX i XX w. Po II wojnie światowej na terenie posiadłości powstało PGR. Fotografia znajduje się w teczce podpisanej przez H. Hermanowicza „Olsztyńskie II”.
Fotografie: Architektura
Piławki. Budynek schroniska PTTK.
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/38
Wieś Piławki – ośrodek wypoczynkowo-turystyczny, położony nad jeziorem Drwęckim. Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Fotografie: Architektura
Plac Jedności Słowiańskiej w Olsztynie
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/507
Widok na Plac Jedności Słowiańskiej w Olsztynie. Po prawej widoczna Wysoka Brama, po lewej Nowy Ratusz. Fotografia podpisana „Olsztyn - 1965” znajduje się w teczce opisanej przez H. Hermanowicza „Olsztyńskie II”.
Fotografie: Architektura
Plac Jedności Słowiańskiej w Olsztynie
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/508
Widok na Plac Jedności Słowiańskiej w Olsztynie. Na pierwszym planie Wysoka Brama, za nią po lewej Nowy Ratusz. Fotografia znajduje się w teczce podpisanej przez H. Hermanowicza „Olsztyńskie II”.
Fotografie: Architektura
Plac Michała Kajki w Mrągowie
Hermanowicz Henryk | MPRL B-2/1733/530
Widok na Plac Michała Kajki w Mrągowie. Fotografia znajduje się w teczce podpisanej przez H. Hermanowicza „Olsztyńskie II”.